Anadolu Ajansı

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Direktörlüğü

HAS üzerinden giriş yapabilen tüm kullanıcılarımız için HAS içerisinde KİŞİYE ÖZEL depolama alanları bulunmaktadır. Bu alanlara her kullanıcı kendi kullanıcı adı ve şifresi ile has.ftp.aa.com.tr FTP adresinden ya da muhabir arayüzündeki dosya yükleme butonundan dosya yükleme yapmaktadır.

HAS devreye alındığı günden bu yana bu depolama alanları herhangi bir kısıtlama olmadan sizlerin kullanımına sunulmuştur. 01 / 07 / 2014 tarihi itibari ile bu depolama alanlarında barındırdığınız 30 (otuz) günden eski olan datalarınız silinecektir. İlk silme işlemi ile birlikte 31 / 05 / 2014 tarihinden önceki tüm datalarınız silinecektir.

Aynı şekilde bu alanlarda bulunan 30 (OTUZ) GÜNDEN ESKİ OLAN DATALAR SÜREKLİ OTOMATİK OLARAK SİLİNECEKTİR.

Bu nedenle bu alanlarda, silme işleminin yapılacağı gün itibari ile 30 (otuz) günden önce yüklediğiniz ve kaybetmek istemediğiniz datalarınızın yedeğini almanız konusunu sizlere hatırlatırız.

Information and Communication Technology Directorate

PERSONAL storage spaces are available within the HAS system for all authorized users. Files are uploaded to these spaces with personal username and password through has.ftp.aa.com.tr (FTP) or through upload button on the reporter interface.

Storage spaces have been available for users without any restrictions since HAS was in service.

As of July 1st, 2014, the data stored more than 30 days will automatically be deleted. With this first deletion, all your data prior to 31/05/2014 will automatically be deleted.

As of 1 July 2014, 30+ days old data on the storage space will automatically be deleted. Please kindly back up 30+ days old data on the storage spaces in order not to loose them.

Helpdesk / Yardım Masası